Galeria Szpargałek otwarta została w środę 21 lutego o godzinie 11. Przez cały dzień, aż do godziny 18, można wybierać oferowane używane przedmioty, a w zamian wesprzeć jedną z organizacji pożytku publicznego. A to wszystko w ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy w Szczecinie.

To, co znajduje się na półkach, można już zobaczyć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl. Każdy z przedmiotów jest tam również wyceniony. Wśród przedmiotów znaleźć można płyty winylowe, książki, zabawki, sprzęt AGD, wyposażenie wnętrz, akcesoria dla dzieci, narty, rowery i wiele więcej.

Na półkach przygotowane są już wszystkie przedmioty, które można zabrać ze sobą do domu. Jak zakupić wybraną rzecz? Należy zasilić konto jednej z organizacji pożytku publicznego. Ich lista jest cały czas aktualizowana. Na tę chwilę do akcji przystąpiły:

Fundacja ,,Dom Hospicyjny- Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie”

Fundacja Ostatni Rejs

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych

Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie

Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski

Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem”

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka

Wszystkie oferowane przedmioty – wraz z wyceną punktową – można znaleźć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl w zakładce Galeria Szpargałek.

Galeria będzie czynna w każdą środę w godzinach 11-18. Na miejscu znajdzie się komputer z drukarką, z którego będzie można wykonać przelew na dowolną organizację. Ich lista wraz z numerami kont bankowych znajduje się już na miejscu. Obowiązkiem każdego, kto będzie chciał zabrać wybraną rzecz do domu będzie pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi Ekoportu. Ten następnie zanotuje, że zostało okazane i po tym można udać się do domu. Na miejscu nie będzie obrotu gotówką!

Pomyślano i o tych, którzy nie mają możliwości dokonania przelewu internetowego. Honorowane będą przekazy pocztowe. Wystarczy więc wcześniej udać się na pocztę i wpłacić na określony cel odpowiednią sumę. Dowód wpłaty pokażemy następnie pracownikowi. Będą też przygotowane bony Galerii, na wypadek różnicy pomiędzy wpłatą darowizny, a wybranymi nabytymi przedmiotami. Bon będzie można realizować później w dowolnym okresie, aż do wyczerpania punktów.

 

Wspierajmy lokalne organizacje!